Specjalny cyfrowy refraktometr MISCO do miodu

1. Zakup
3. Kontrola
4. Finalizacja
Foto: MISCO-HONEY2: Specjalny cyfrowy refraktometr MISCO do miodu
Herbata, kombucha Obróbka metali, CNC Soki owocowe Syrop, Koncentraty owocowe Dżemy, marmolady Miód
Koszt wysyłki
płatnośćdostawa
Za pobraniem10.00 PLN z VAT
Przelewem bankowym0.00 PLN z VAT
Płatność kartą on-line0.00 PLN z VAT

Kod: MISCO-HONEY2

Cena z VAT: 3240,00 PLN

Cena bez VAT: 2677,69 PLN

VAT: 21 %

Dostępność: w ciągu 14 dni

Realizacja: 1 - 2 dni

Gwarancja: 24/12 miesięcy ?

Marka: MISCO Refractometer

Ilość:

Opis

Opis cyfrowego refraktometru MISCO

Ręczny Abbego refraktometr cyfrowy MISCO został stworzony dla potrzeb powtarzanego, absolutnie dokładnego pomiaru zawartości wody w miodzie. Ten refraktometr stanowi najwyższy stopień rozwoju w zakresie mierzenia jakości miodu. Dlatego jest stosowny nie tylko dla organów inspekcji jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, ale także dla pszczelarzy – profesjonalistów, producentów miodu i handlowców, pracowników w przemyśle spożywczym a w ogóle dla wszystkich, których praca wymaga weryfikacji jakości miodu pszczelego.

Cyfrowy refraktometr MISCO jest wyposażony w lejek z wysokiej jakości stali nierdzewnej, do którego wlewa się badana próbka, a dalej w pokrywkę, która zapobiega wchłanianiu wilgoci z powietrza i parowaniu badanej próbki. Żeby uzyskać jak najbardziej dokładne wyniki mierzenia, należy zamknąć pokrywkę. W odwrotnym przypadku może się zdarzyć, że urządzenie nie zmierzy w ogóle żadnej wartości.

Pryzmat pomiarowy na dnie lejka nierdzewnego jest ze szkła szafirowego. Szkło szafirowe to druga najtwardsza substancja (po diamencie), w związku z czym praktycznie wykluczone, żebyście czymkolwiek porysowali powierzchnię pryzmatu.

Interfejs użytkownika refraktometru cyfrowego MISCO składa się tylko z dużego, podświetlonego, dwuwierszowego wyświetlacza, w którym zmieści się 24 znaków, oraz z dwu przycisków: "GO" i "MENU". Mierzenie jest intuicyjne a bardzo proste. Na wyświetlaczu pojawia się wynik i jednostki pomiarowe (% zawartości wody w miodzie). Tak duży wyświetlacz LCD bez problemu potrafi obrazować różne informacje dotyczące poszczególnych opcji w menu jak również komunikaty o błędzie.

Procedura kalibracji refraktometru

Kalibracja to kwestia kilku sekund, zanim refraktometr będzie przygotowany do wykonania dokładnych pomiarów. Jako roztwór kalibracyjny używamy wody destylowanej lub wody z kranu. Kapniemy kilka kropli na pryzmat i naciskamy przycisk "GO". Natychmiast naciskamy "MENU“ a pojawi się pytanie, czy chcemy wyświetloną wartość traktować jak wartość zerową. Naciskając przycisk "GO", pytanie potwierdzimy. Kiedy wyświetli się napis "Ready", refraktometr jest przygotowany do badania.
Przed pomiarem nie zapomnij oczyścić i do sucha wytrzeć pryzmat!

Procedura pomiaru

Kapnij jedną lub dwie krople miodu na pryzmat optyczny, który jest umieszczony na dnie stalowego lejka, zamknij pokrywkę, żeby zapobiec wchłanianiu wilgoci z powietrza lub parowaniu próbki, oraz naciśnij przycisk "GO". Zbadana zawartość wody w miodzie natychmiast pojawi się na dużym wyświetlaczu refraktometru.

Dokładność cyfrowego refraktometru MISCO zapewnia Abbego układ optyczny z linearnym polem sensorycznym zawierającym 1024 czujników. Specyficzna budowa czujnika pomiarowego umożliwia dokonywanie powtarzanych pomiarów zawartości wody w miodzie pszczelim z dokładnością powyżej ± 0,1%.
Osiągnięte wyniki można śmiało porównywać z wynikami pomiarów dokonanych za pomocą standardowego refraktometru stacjonarnego, który jest jednak kilka razy kosztowniejszy!
Mając w rękach cyfrowy refraktometr MISCO, trzymacie dokładne laboratoryjne urządzenie w akceptowalnej cenie!

Automatyczna kompensacja temperatury

Miód jest przede wszystkim mieszanką fruktozy, glukozy i wody, dlatego w cyfrowy refraktometr MISCO wprowadzono specjalne równanie przeznaczone dla miodu. Dzięki niemu dokonuje się automatyczna kompensacja temperatury a w temperaturach powietrza 0 °C do 50 °C refraktometr MISCO wyświetla zawsze dokładną wartość zawartości wody w miodzie pszczelim.

Pozostałe cyfrowe refraktometry dostępne na rynku do automatycznej kompensacji temperatury używają równania, które jest przeznaczone dla sacharozy. Jeżeli korzystamy z takiego równania, wyniki pomiarów będą się lekko różnić już w temperaturze 25 °C, odchyłka porośnie wraz z rosnącą temperaturą.

Urządzenia bez kompensacji temperatury mogą wyświetlać wartości różniące się nawet o 3 % i więcej. Dlatego nie polecamy używania takich właśnie instrumentów.


Zawartość opakowania

Aparat w pomarańczowym silikonowym pokrowcu ochronnym, 4 pipetki do pobierania próbek, lekkie przezroczyste opakowanie handlowe wypełnione pianką.


Dane techniczne

Zakres i dokładność odczytu skali
0 do 85 °Bx (0,1 °Bx)
75 do 87 % (0,1 %) rozpuszczalnych substancji stałych
13 do 30 % (0,1 %) zawartość wody w miodzie
1,361 do 1,445 (0,001) - ciężar właściwy (D20/20) miodu
1,359 do 1,443 g/cm3 (0,001 g/cm3) - gęstość miodu
Roztwór kalibracyjny Woda destylowana, ew. woda z kranu
Materiał czujnika optycznego Szafirowe szkło
Ilość elementów sensorycznych czujnika 1024
Materiał lejku Stal nierdzewna
Pokrywka pryzmatu Tak – zapobiega przenikaniu wilgoci do środka lub odparowaniu próbki
Min. objętość badanej próbki 0,3 ml
Czas pomiaru < 5 s
Źródło światła LED dioda wysokiej jakości, długość fal 589.3 nm
Wyświetlacz LCD
Ilość znaków na wyświetlaczu 24 znaków w 2 liniach (12 x 2)
Podświecenie wyświetlacza Tak
Języki menu Angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski
Kompensacja temperatury Automatyczna, z równaniem dla miodu
Zakres temperatur pomiarowych 0 do 50 °C (temperatura powietrza otoczenia)
Zasilanie 2 baterie AAA
Żywotność baterii ~3500 pomiarów (z wyłączonym podświetleniem wyświetlania nawet więcej)
Rozmiary 145 x 75 x 37 mm
Waga 250 g
Materiał ciała urządzenia Plastik czarny kolor
Stopień ochrony IP65 – ochrona przed wnikaniem pyłu i kroplami padającej wody pod dowolnym kątem
Komunikaty o błędzie Tekstowe
Zaświadczenia i certyfikaty Znak zgodności CE
Kraj pochodzenia USA

Galeria

Wideo

Produkty powiązane