Cyfrowy refraktometr MISCO Brix 0 - 85 °Bx

1. Zakup
3. Kontrola
4. Finalizacja
Foto: MISCO-BRIX85: Cyfrowy refraktometr MISCO Brix 0 - 85 °Bx
Herbata, kombucha Obróbka metali, CNC Soki owocowe Siara, młodziwo, colostrum Syrop, Koncentraty owocowe Dżemy, marmolady
Koszt wysyłki
płatnośćdostawa
Za pobraniem10.00 PLN z VAT
Przelewem bankowym0.00 PLN z VAT
Płatność kartą on-line0.00 PLN z VAT

Kod: MISCO-BRIX85

Cena z VAT: 2820,00 PLN

Cena bez VAT: 2330,58 PLN

VAT: 21 %

Dostępność: na magazynie

Realizacja: 1 - 2 dni

Gwarancja: 24/12 miesięcy ?

Marka: MISCO Refractometer

Ilość:

Opis

Opis cyfrowego refraktometru MISCO

Ręczny Abbego refraktometr cyfrowy MISCO jest wyposażony w skalę Brix w zakresie 0 - 85 °Bx oraz w skalę do pomiaru współczynnika załamania światła w zakresie od 1,3330 do 1,5000. To w zasadzie uniwersalny refraktometr stosowny do badania zawartości cukru w sokach owocowych lub warzywnych, w winogronach, przydatny podczas warzenia piwa (mierzy się brzeczka piwna), nadający się do pomiaru roztworów przemysłowych, jak np. emulsji obróbkowych, klejów na bazie wody, emulsji silikonowych, oraz do mierzenia substancji chemicznych, roztworów chemicznych i tym podobnych.

Współczynnik załamania światła to bezrozmiarowa wielkość fizyczna opisująca prędkość rozchodzenia się światła w cieczach i innych ośrodkach.

Cyfrowy refraktometr MISCO jest wyposażony w lejek z wysokiej jakości stali nierdzewnej, do którego wlewa się badana próbka, a dalej w pokrywkę, która zapobiega wchłanianiu wilgoci z powietrza i parowaniu badanej próbki. Żeby uzyskać jak najbardziej dokładne wyniki mierzenia, należy zamknąć pokrywkę. W odwrotnym przypadku może się zdarzyć, że urządzenie nie zmierzy w ogóle żadnej wartości.

Pryzmat pomiarowy na dnie lejka nierdzewnego jest ze szkła szafirowego. Szkło szafirowe to druga najtwardsza substancja (po diamencie), w związku z czym praktycznie wykluczone, żebyście czymkolwiek porysowali powierzchnię pryzmatu.

Interfejs użytkownika refraktometru cyfrowego MISCO składa się tylko z dużego, podświetlonego, dwuwierszowego wyświetlacza, w którym zmieści się 24 znaków, oraz z dwu przycisków: "GO" i "MENU". Mierzenie jest intuicyjne a bardzo proste. Na wyświetlaczu pojawia się wynik i jednostki pomiarowe (Brix, RI). Tak duży wyświetlacz LCD bez problemu potrafi obrazować różne informacje dotyczące poszczególnych opcji w menu jak również komunikaty o błędzie.

Procedura kalibracji refraktometru

Kalibracja to kwestia kilku sekund, zanim refraktometr będzie przygotowany do wykonania dokładnych pomiarów. Jako roztwór kalibracyjny używamy wody destylowanej lub wody z kranu. Kapniemy kilka kropli na pryzmat i naciskamy przycisk "GO". Natychmiast naciskamy "MENU“ a pojawi się pytanie, czy chcemy wyświetloną wartość traktować jak wartość zerową. Naciskając przycisk "GO", pytanie potwierdzimy. Kiedy wyświetli się napis "Ready", refraktometr jest przygotowany do badania.
Przed pomiarem nie zapomnij oczyścić i do sucha wytrzeć pryzmat!

Procedura pomiaru

Kapnij jedną lub dwie krople badanego roztworu na pryzmat optyczny, który jest umieszczony na dnie stalowego lejka, zamknij pokrywkę, żeby zapobiec wchłanianiu wilgoci z powietrza lub parowaniu próbki, oraz naciśnij przycisk "GO". Zbadana wartość natychmiast pojawi się na dużym wyświetlaczu refraktometru.

Dokładność cyfrowego refraktometru MISCO zapewnia Abbego układ optyczny z linearnym polem sensorycznym zawierającym 1024 czujników. Specyficzna budowa czujnika pomiarowego umożliwia dokonywanie powtarzanych pomiarów z dokładnością powyżej ± 0,1 °Bx.
Osiągnięte wyniki można śmiało porównywać z wynikami pomiarów dokonanych za pomocą standardowego refraktometru stacjonarnego, który jest jednak kilka razy kosztowniejszy!
Mając w rękach cyfrowy refraktometr MISCO, trzymacie dokładne laboratoryjne urządzenie w akceptowalnej cenie!

Automatyczna kompensacja temperatury

Refraktometr MISCO posiada zabudowaną nielinearną kompensację temperatury, która zapewnia dokładne pomiary wartości w temperaturze powietrza 0 °C do nawet 50 °C.


Zawartość opakowania

Aparat w pomarańczowym silikonowym pokrowcu ochronnym, 4 pipetki do pobierania próbek, lekkie przezroczyste opakowanie handlowe wypełnione pianką.


Dane techniczne

Zakres i dokładność odczytu skali Brix: 0 do 85 °Bx (0,1 °Bx)
RI: 1,3330 do 1,5000 (0.0001)
Roztwór kalibracyjny Woda destylowana, ew. woda z kranu
Materiał czujnika optycznego Szafirowe szkło
Ilość elementów sensorycznych czujnika 1024
Materiał lejku Stal nierdzewna
Pokrywka pryzmatu Tak – zapobiega przenikaniu wilgoci do środka lub odparowaniu próbki
Min. objętość badanej próbki 0,3 ml
Czas pomiaru < 5 s
Źródło światła LED dioda wysokiej jakości, długość fal 589.3 nm
Wyświetlacz LCD
Ilość znaków na wyświetlaczu 24 znaków w 2 liniach (12 x 2)
Podświecenie wyświetlacza Tak
Języki menu Angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski
Kompensacja temperatury Automatyczna
Zakres temperatur pomiarowych 0 do 50 °C (temperatura powietrza otoczenia)
Zasilanie 2 baterie AAA
Żywotność baterii ~3500 pomiarów (z wyłączonym podświetleniem wyświetlania nawet więcej)
Rozmiary 145 x 75 x 37 mm
Waga 250 g
Materiał ciała urządzenia VeloxTM (plastik niebieski kolor)
Stopień ochrony IP65 – ochrona przed wnikaniem pyłu i kroplami padającej wody pod dowolnym kątem
Komunikaty o błędzie Tekstowe
Zaświadczenia i certyfikaty Znak zgodności CE
Kraj pochodzenia USA

Galeria

Wideo

Produkty powiązane