Jakość naszych refraktometrów cyfrowych

Dlaczego zakupić cyfrowe refraktometry MISCO?

  1. Nierdzewny lejek do badanej próbki – w odróżnieniu od tańszych urządzeń, które posiadają lejek z blachy stalowej lub aluminiowej, lejek ze stali nierdzewnej jest odporny na agresywne substancje jak np. kwasy.
  2. Pryzmat pomiarowy – wykonany ze szkła szafirowego, odpornego na ścieranie przez większość zwykłych substancji. Szafir jest monokryształem korundu. A korund ma na skali Mohsa pozycję 9/10, co oznacza, że jest drugim najtwardszym minerałem (po diamencie, który ma twardość 10).
    W tańszych urządzeniach zastosowano zwykłe szkło lub nawet przezroczysty plastik.
  3. Ciało urządzenia z tworzyw sztucznych zostało wykonane z materiału nazwanego Valox®, który jest bardo odpornym materiałem plastikowym używanym np. w przemyśle samochodowym. Materiał ten jest odporny na kwasy, rozpuszczalniki organiczne. Wbrew temu, po zakończeniu badań pomiarowych zdecydowanie zalecamy wytrzeć ciało urządzenia do sucha.
  4. Nakładka silikonowa na refraktometrze ma dwa podstawowe znaczenia – silikon nie jest przewodnikiem ciepła, w związku z czym ciepło z waszej ręki nie będzie ogrzewać urządzenia, oraz zapobiega ślizganiu po desce stołu, co mogłoby doprowadzić nawet do upadku refraktometru i jego zniszczenia.
  5. Pokrywka lejka zapobiega parowaniu badanej próbki i odwrotnie wchłanianiu wilgoci z powietrza.

Wideo